021-66561465

021-66913740

09120717164

  • 1397-03-13

پیام عزیزی «خوان آسمانی» را خواند

با آهنگسازی «ارسلان کامکار» و همراهی گروه کامکار
کلیپ آهنگ «خوان آسمانی» با صدای «پیام عزیزی» (خواننده موسیقی عرفانی) با شعری از مولانا و آهنگسازی و تنظیم ارسلان کامکار به مناسبت ماه مبارک رمضان منتشر شد. در این قطعه گروه موسیقی کامکارها نیز حضور دارند.

آهنگ «خوان آسمانی» از مجموعه آلبوم موسیقی «بارگاه» به آهنگسازی و تنظیم‌کنندگی ارسلان کامکار و با همراهی تعدادی از اعضای گروه موسیقی کامکارها، با صدای «پیام عزیزی» در آذر ماه سال 1391 توسط «نشر نوفه» منتشر شده بود. شعر آهنگ «خوان آسمانی» تداعی‌کننده ماه مبارک رمضان است و آهنگ آن در ساعت‌های مختلف، از اول این ماه، از شبکه اول سینما منتشر شده است.

این قطعه را استاد «محمدرضا شجریان» در مثنوی افشاری به خوبی اجرا کرده‌اند، که شعر آن را حضرت مولانا سروده‌اند: «این دهان بستی دهانی باز شد/کـو خـورنده‌ لقمه‌های راز شد، لب فـروبند از طعام و از شراب/ سوی خوان آسمانی کن شتاب، گر تو این انبان ز نان خالی کنی/ پر زگوهرهای اجلالی کنی، طفل جـان از شیر شیطان باز کن/ بعد از آنش بـا ملک انباز کن، چند خوردی چرب و شیرین از طعام/ امتحان کن چند روزی با صیام، چند شب‌ها خواب را گشتی اسیر/ یک شبی بیدار شو دولت بگیر.»
«پیام عزیزی» با همراهی اعضای گروه موسیقی کامکارها؛ سه اثر موسیقایی به نام‌های آلبوم‌ موسیقی «بارگاه»، آلبوم‌ «سه‌روکی دل» (رئیس دل) و همچنین آلبوم‌ «خورشید مستان» را منتشر کرده است.