021-66561465

021-66913740

09120717164

  • 1398-12-08

کنسرت «حسین ضروری» با ارکستر «آوای شفق» برگزار شد

سی بهمن و در قالب جشنواره موسیقی فجر
کنسرت «حسین ضروری» با ارکستر «آوای شفق» برگزار شد

شامگاه چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه «حسین ضروری» با همراهی ارکستر و گروه کر ۱۴۰ نفره آوای شفق در تالار رودکی روی صحنه رفت. این کنسرت به سرپرستی و خوانندگی حسین ضروری، رهبری سرژیک میرزاییان و مدیریت ارکستر رضا پیرجانی با حضور نوازنده‌های سرشناس کشور برگزار شد و با استقبال مخاطبان این خواننده در جشنواره موسیقی فجر مواجه شد.

ارکستر و گروه کر آوای شفق یکی از بزرگترین ارکسترهای فعال کشور دانست که در سال ۹۱ توسط حسین ضروری تاسیس شده است. آوای شفق یکی از اولین گروه موسیقی حاضر در سی سومین جشنواره فجر بود که بلیط‌هایش در همان روزهای اول به پایان رسید.

اغلب تنظیم ارکسترال قطعات همچون آه دلبر، سن سیز اولان، ایران ای وطن توسط حسین ضروری انجام شده بود و تعدادی از قطعات نیز به صورت مشترک با همکاری رضا پیرجانی مدیر ارکستر تنظیم شده بود. قطعه کلاسیک Stabat Mater اثر شوبرت یکی از قطعاتی بود که توسط گروه کر و ارکستر اجرا شد. تعدادی از ساخته‌های حسین ضروری همچون ایرانم ای وطن و روزهای من در رپرتوار اجرا قرار داشت که با استقبال حضار مواجه شد. سایر قطعات اجرایی را آثار فولکلور کلاسیک آذری و فارسی تشکیل می‌داد.

از نوازندگانی که در این کنسرت حضور داشتند می‌توان به دانیال جورابچی(کنسرت مایستر)، رضا پیرجانی(سولیست ویولن و پیانیست )، آرمین قضاتی(ویلن)، کورش کشاورز(شف‌ ویلنسل)، رکسانا ریحانیان(شف آلتو)، پارسا کلانتری و علی دل انگیز (ویلن)، مهران امیر اصلانی (سرپرست کوبه‌ای)، مهرداد محمودی(پیانو)، نیلوفر کامیابی (عود)، سرمه صالحیان(پیانو و گروه کر)، فرامرز جوادی(تار آذری)، امیرحسین سجادی (درامز) و فرهاد صفی‌پور (ناقاره) اشاره کرد.

منبع: موسیقی ما