ستارخان

آموزشگاه گیتار فلامنکو خصوصی

اگر به دنبال آموزشگاه موسیقی برای یادگیری گیتار فلا منکو خصوصی هستید آموزشگاه موسیقی برومند با سال ها آموزش ساز گیتار در سبک های مختلف از جمله فلامنکو در کنار شماست.
گیتار از محبوب ترین سازهای زهی است که در تمام دنیا به صورت گسترده وجود دارد و جمعیت زیادی از مردم کره زمین مشتاق به یادگیری آن هستند. گیتار با کمک پیک یا ناخن انگشتان دست نواخته می شود. صدایی که از گیتارخارج می شود ناشی از ارتعاش سیم هایی است که برای آن در نظر گرفته شده است. گیتار جمله سازهایی است که دائما با تحولات موسیقی غرب تغییر کرده و روز به روز بر پیشرف خود افزوده است و ایرادهایی را که بر آن وارد شده برطرف نموده است.
گیتار از بخش هایی مانند دسته، خرک، فرت، پاشنه، پیکاپ، سیم ها و ... تشکیل شده است.
گیتار در ایران در انواع سبک های فلامنکو، پاپ، کلاسیک و آکوستیک آموزش داده می شود. ساز گیتار بر اساس نوع بدنه، تعداد و جنس سیم ها و بدنه گام دسته در انواع مختلفی ارائه شده است.
آموزشگاه موسیقی برومند واقع در منطقه ستارخان تهران انواع سبک های گیتار را به هنرجویان علاقه مند آموزش می دهد.

انواع ساز های سنتی ایرانی

به سایت آموزشگاه موسیقی برومند خوش آمدید!
این آموزشگاه با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شده و فعالیتهای این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

مطالب و مقالات موسیقی

آموزش کلیه ساز های کلاسیک غربی و کلاسیک اعم از ارگ ، پیانو ، پرکاشن ، ساکسیفون ، آکوردئون ، کاخن ،تومبا و... و کلیه سازهای ایرانی اعم از تار ، تنبک ، سنتور ، سه تار ، کمانچه ، دایره و ...

کوکو کردن گیتار بسیار ساده بوده و فقط به دقت بالا نیاز دارد. اگر گیتا شما مجهز به تیونر باشد ، کوک کردن آن بسیار ساده تر هم خواهد شد. برای تنظیم یا تغییر کوک سیم‌ها کافی است Tuning Keys استفاده می کنیم . درواقع به طور کلی شما باید هر کدام از گوشی های مربوط به سیم ش را تا بچرخانید تا جایی که به صدای دلخواه برسید. قبل از آن باید بدانید که چرخاندن گوشی‌ به سمت بدنه، سیم را شل‌تر و صدا را بم‌تر می‌کند و چرخاندن آن به سمت بیرون مسلما سیم را محکم‌تر و در نتیجه صدا را زیرتر می کند. آیا با کوک استاندارد گیتار آشنایی دارید ؟ کوک استاندارد ، روشی است که بیشتر گیتاریست‌ها از آن استفاده می‌کنند. پس بهتر است گیتاریستهای مبتدی از این کوک استفاده کنند تا کوک دلخواه خود. نت‌ها منعکس کننده صدایی هستند که سیم در حالت ساکن ایجاد می‌کند. برای کوک کردن اصولی بهتر است از سیم ششم شروع کنید. برنامه های مختلفی امروزه در دسترس هستند که با نصب آنها بر روی گوشی موبایل خود یا لپ تاپ می توانید به راحتی از درست کوک کردن خود مطمئن شوید.

اگر بخواهید که صدای این دو ساز یعنی و کمانچه و ویولن را باهم مقایسه کنید ، شباهتی که در این دو ساز وجود دارد ، فقط در کششی بودن آنهاست . عمده ترین تفاوت ساز ویولن و کمانچه در اجزای سازنده شان است ، به عنوان مثال بخش عمده کمانچه از پوست ساخته شده است که باعث می شود صدای این ساز در برابر ویولن بم تر باشد، در صورتی که ویولن از چنین صدایی برخوردار نیست و ویولن دارای صدایی شفاف و بدون هیچ صدای های اضافه ای ست که در کمانچه است. علت صدای اضافه وجود خرک کمانچه روی پوست آن است در صورتی که خرک ویولن روی چوب است. تفاوت دیگر در این دو ساز ، در نوع پوزیسیون آنها و نحوه انگشت گذاری و نوع دست گرفتن این دو ساز هست که زمانی که یک نوازنده کمانچه می خواهد قطعه یا بداهه بنوازد به هیچ عنوان انگشت های خود را نمی بیند زیرا که دسته عمودی کمانچه مانع دیدن انگشت های نوازنده می شود و شاید بتوان گفت که بسیار سخت تر و مهم تر این است که در کمانچه شما اگر روی سیم می هستید و بخواهید به سیم سل بروید باید ساز رو به انگشت شصت و انگشت اشاره خود بچرخوانید، مسلما این کار تمرینات زیاد و مستمر را طلب می کند. در حالی که در ویولن چنین پیچیدگی های دیده نمی شود. اما ، در آخر باید گفت که نت هر دو ساز یکی است . جهت کسب اطلاعات بیشتر با آموزشگاه موسیقی برومند تماس حاصل فرمایید.

کمانچه از جمله سازهای زهی قدیم ایران است . کمانچه دارای کاسه گرد است و مانند ویولن سیم های آن با محکم و کوک می شود. جنس قسمت های مختلف آن پوست ، استخوان ، و فلز است. کمانچه را در حالت نشسته می نوازند ، به طوری که نوازنده ساز را به صورت عمودی در دست چپ می گیرد و انگشت های دست چپ در طول دسته حرکت می کند و آرشه (کمانه) را با دست راست بصورت افقی در حرکات رفت و برگشت بر سیم ها می کشد. کمانچه پایه ای به شکل میله فلزی دارد که در انتهای آن قرار دارد و روی پا یا زمین قرار می گیرد.این ساز را معمولا از چوب کهنه و به عمل آمده درخت توت و افرا می سازند. متاسفانه با ورود ویولن به ایران ، بیشتر نوازندگان آموزش کمانچه را کنار گذاشتند و به آموزش ویولن روی آوردند . به دلیل عدم آگاهی از نحوه نواختن ویولن ، تمام اصولی را که در نواختن و آموزش کمانچه به کار می بردند در ویولن پیاده کرده و تنها تفاوت در نحوه گرفتن ساز بود. به گونه ای که ناصرالدین شاه ویولن را کمانچه غربی می نامید. اقدامات ابوالحسن صبا ، شیوه نواختن ویولن به صورت ویژه ادامه پیدا کرد و نوازندگی ویولن شکا ایرنی خود را پیدا کرد. سالها بعد علی اصغر بهاری نیز همانند بقیه ابتدا به نواختن ویولن روی آورد اما وقتی دید که حدود سی ، چهل سال است که کسی سراغی از کمانچه نمی گیرد و این ساز در خطر نابودی قرار دارد ، تصمیم گرفت به نواختن و آموزش کمانچه بپردازد. علاقه روزافزون مردم به آموزش کمانچه ، روح الله خالقی را بر آن داشت تا از بهاری درخواست کند که کلاسی را در فرهنگستان عالی موسیقی برگزار کند. علی اصغر بهاری با زحمات فراوانی که کشید و شاگردانی که پرورش داد موجب شد، ساز کمانچه از متروک ماندن در امان بماند . امروزه کمتر گروه موسیقی سنتی را می توان یافت که در آن کمانچه نباشد و این دستاورد محصول زحمات و همت علی اصغر بهاری است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آموزش کمانچه ( آموزش کمانچه مبتدی ، آموزش کمانچه پیشرفته ) با آموزشگاه موسیقی برومند تماس حاصل فرمایید.

نکات نواختن ویولن را می دانید ؟ خوب است که به این نکات توجه کنید. 1. حتما به صداها و توالی نتها در تمرینها توجه کنید و حساسیت لازم را نسبت به هر صدایی داشته باشید. 2. تمرین های با سرعت کند یا معتدل در آموزش ویولن ؛ به شما فرصت تفکر می دهند که می توانید کلیه ی موارد لازم برای اجرای صحیح را مد نظر گرفته، ارزیابی و اجرا نمایید. 3. مواردی که با رعایت کردن آنها در نواختن ویولن حرفه ا ی می شوید : - شل کردن مفاصل و عضلات - تنفس نرم و یک نواخت - ایستادن صحیح - وضعیت درست دست های راست و چپ - کوک اصولی ویولن - کیفیت ساز و صدای آن 4. بعد از پیشرفت نسبی کم کمک میتوانید تکنیک های مختلف را بیاموزید. 5. اگر به کوک نواختن خود شک دارید حتما تمرین ها را بدون ویبراسیون انجام دهید. جهت کسب اطلاعات تکمیلی با آموزشگاه موسیقی برومند تماس حاصل فرمایید.

خلاصه ای از آنچه درباره گیتار باید بدانیم شامل آشنایی با تاریخچه گیتار و انواع گیتار است . آموزش گیتار به صورت تخصصی و حرفه ای نیازمند تلاش فراوان و مهتر از آن مستمر است. روایتهای مختلفی در ارتباط با تاریخچه گیتار وجود دارد عده ای بر این معتقدند که این ساز از مصر باستان سرچشمه گرفته است ، عده ای به این اعتقاد ندارند. مطالب مرتبط آشنایی با تاریخچه گیتار بسیار گسترده است چرا که در مورد تاريخچه گيتار روايت هاي متفاوتي وجود دارد ، عده ای بر این عقیده اند که گیتار از مصر سرچشمه گرفته است. گیتار دارای انواع مختبفی است که اینها می توانند ساخار و صدای متفاوتی داشته باشند. در ادامه آشنایی با تاریخچه گیتار بهتر است بدانید که در زمان حکومت اسلام در اروپا، گيتار توسط زریاب دارابگردی و چند تن از شاگردانش به آندلس برده شد. در آن زمان به گیتار، کیتارا یا قیتارا می‌گفتند و نام کنونی گيتار برگرفته از همین نام است. انواع گیتار شامل گیتار کلاسیک ، گیتار آکوستیک ، گیتار بیس و گیتار الکتریک هستند. برای آشنایی بیشتر با انواع گیتار و یا اگر علاقمند به آموزش گیتار ، هم چنین آموزش گیتار حرفه ای و آموزش گیتار تخصصی هستید با مشاوران ما در آموزشگاه موسیقی برومند در تماس باشید .

موسیقی درمانی برای کودکان استثنائی از برنامه‌های موسیقی‌درمانی برای سازگاری اجتماعی ، ثبات عاطفی ، کنترل شخصی ، افزایش تمرکز ، انگیزش ، احساس ارزش شخصیتی ، تقویت هماهنگی ماهیچه‌ها و تقویت مهارت‌های خودیاری استفاده می‌شود و تنظیم برنامه‌ها به گونه‌ای است که به تقویت رفتار مطلوب کودکان می‌انجامد. کودکان استثنایی برحسب نوع نقیصه حسی و حرکتی از فعالیت‌های متنوع موسیقی‌درمانی استفاده می‌کنند. آوازخواندن، نواختن فردی و گروهی ، شنیدن و انجام حرکات موزیکال ، از جمله برنامه‌های جلسات موسیقی درمانی می‌باشد. موسیقی‌درمانی برای گروه های مختلف درمان‌جویان موثر شناخته شده است. تحقیقات انجام شده نشان داده است که موسیقی درمانگرها با سنین مختلف افراد ، از کودک تا سالخورده کار کرده و مراجعین آنها شامل افراد مختلف از جمله: افرادی با بیماری‌های روانی و اختلالات رفتاری ، معلولین جسمی و حرکتی ، نابینایان ، ناشنوایان ، افرادی با معلولیت‌های ذهنی و... می‌باشند.

رشد ذهنی در کودکان و افزایش قدرت یادگیری در آن ها از مهم ترین موضوعات پژوهشی در سال های اخیر بوده است و مهم ترین مراکز تحقیقاتی در دنیا و همه دانشگاه ها در این زمینه پژوهش هایی را ارائه نموده اند. یکی از مواردی که به همواره مورد تحقیق پژوهشگران بوده، تاثیر آموزش موسیقی بر رشد سرعت یادگیری در کودکان است. تاثیر مثبت آموزش موسیقی در آموزشگاه موسیقی و شرکت در دوره های آموزش ارف کودکان بیشتر بر جنبه های یادگیری و هوش در کودکان است. علاوه بر آن تقویت حافظه، افزایش مهارت های کلامی در برقراری ارتباط، یادگیری مفاهیم پایه در ریاضی، توانایی خواندن، بهبود هوش موسیقایی و هوش فضایی- زمانی بخشی از مواردی است که از تاثیر مثبت موسیقی نظر بسیاری از پژوهشگران را جلب نموده است. دانشمندان به این نتیجه دست یافته اند که در اثر آموزش موسیقی در کودکان به رف ارف کودک، عملکرد اجرایی و عملی در کودکان بهبود میابد و در نتیجه آن بهره هوشی کودکان افزایش می یابد. این بدین معناست که آموزش موسیقی می تواند تمامی جوانب زندگی یک کودک را تا پایان عمر تحت تاثیر خود قرار دهد و به میزان زیادی کیفیت زندگی کودک را تا بزرگسالی بهبود بخشد. آموزشگاه موسیقی برومند در کنارشماست تا تخصصی تر موسیقی را دنبال کنید!